Forum Wirtualnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Autor Wiadomość
 Tytuł: KOMUNIKAT 1
PostNapisane: sobota, 18 grudnia 2010, 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:09
Posty: 381
Wrocław, dnia 18.10.2010 r.


KOMUNIKAT NR 1

XXXV lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim
(Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczeństwa wiedzy i porozumienia)

W 2011 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim - jeden z najstarszych w Polsce, po raz trzydziesty piąty zakończy rok akademicki. Z tej okazji przygotowujemy, we współpracy z licznymi środowiskami naszych sympatyków we Wrocławiu, obchody jubileuszowe połączone z konferencją naukową Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczeństwa wiedzy i porozumienia w dniach 28 – 29 - 30 czerwca 2011 r. Tematyka konferencji będzie koncentrować się wokół problemów związanych z przeciwdziałaniem skutkom starzenia się społeczeństwa ze szczególnym podkreśleniem znaczącej roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku jako edukacyjnej formy profilaktyki gerontologicznej. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na potencjał naukowy i dydaktyczny oraz uhonorować dokonania tego specyficznego obszaru edukacji całożyciowej.
Swoje wsparcie zadeklarowali już przedstawiciele władz uniwersyteckich, władz miasta i regionu, przedstawiciele wielu uczelni wyższych, politycy, środowiska naukowe, studenci, doktoranci, zaprzyjaźnione UTW we Wrocławiu, z którymi ściśle współpracujemy i oczywiście nasz największy skarb w postaci bardzo aktywnych, uzdolnionych i pracowitych studentów - seniorów z naszego UTW. Główną część komitetu naukowego konferencji będzie stanowiła Rada Naukowa UTW oraz interdyscyplinarny zespół składający się z najlepszych wrocławskich uczonych zajmujących się problematyką starości.
Mamy nadzieję, że te trzy dni staną się wielką ucztą intelektualną i duchową dla wszystkich, którym problemy osób starszych leżą na sercu i którzy poszukują sposobów na przeciwdziałanie negatywnym skutkom starzenia się społeczeństwa. Przygotowania do konferencji wchodzą we wstępną fazę. Zostały już powołane: komitet naukowy, komitet organizacyjny, koordynator, sekretarze i osoby odpowiedzialne za poszczególne działania. Został też ustalony program ramowy konferencji.
W pierwszym dniu - 28.06.2011r. proponujemy uroczystości związane typowo z jubileuszem (samorząd wypracuje szczegółowy program) oraz część naukową w postaci obrad plenarnych prowadzonych w j. angielskim. Osoby zaproszone do obrad (a będą wśród nich również goście zagraniczni) będą musiały przygotować wystąpienia po angielsku oraz ich tłumaczenia na j. polski na 2 tygodnie wcześniej. Obrady będą tłumaczone na bieżąco na j. polski/angielski w zależności od języka wystąpienia prelegenta.
W drugim dniu 29.06.2011r. - proponujemy obrady naukowe w sekcjach tematycznych tylko w j. polskim.
Dzień trzeci 30.06.2011r. - będzie poświęcony prezentacji dobrych praktyk edukacyjnych wobec osób starszych, które udało się wypracować we Wrocławiu oraz spotkaniu samorządu naszego UTW z przedstawicielami innych UTW.
Po konferencji zostanie przygotowana publikacja naukowa w j. polskim i angielskim a materiały będą recenzowane.
Osoby chcące wziąć udział w którymkolwiek z działań zobowiązane są do opłat związanych z pobytem w hotelu, wyżywieniem i drobnej sumy na koszty organizacyjne (przewidujemy, że koszty organizacyjne wyniosą ok. 50,- zł./ osobę), natomiast osoby chcące wystąpić z referatem naukowym w drugim dniu będą zobowiązane do uiszczenia opłaty konferencyjnej w wysokości 305,- zł. (studenci i doktoranci 150,- zł) oraz kosztów hotelu i wyżywienia.
W drugim komunikacie, który zostanie przesłany uczestnikom najdalej do końca roku, zostaną podane przybliżone koszty związane z wyżywieniem i zakwaterowaniem, numer konta oraz termin w jakim należy dokonać opłaty. Wstępne zgłoszenia prosimy przesłać do 30 listopada 2010 r. mailowo na adres sekretarza konferencji:
teresa.gasperowicz@gmail.com
lub listownie na adres:
Uniwersytet Wrocławski
Uniwersytet Trzeciego Wieku
ul. Dawida 1/3
50-527 Wrocław

Proszę również regularnie zaglądać na naszą stronę, gdzie na forum będą pojawiać się sukcesywnie nowe informacje na temat konferencji. Poprzez forum, po uprzednim zarejestrowaniu się, można również zadawać pytania koordynatorowi imprezy.


Dr Aleksander Kobylarek
Kierownik UTW w UWr
Koordynator konferencji
aleksander.kobylarek@gmail.com

KOMUNIKAT WRAZ Z ANKIETĄ ZGŁOSZENIOWĄ MOŻNA ZAMÓWIĆ BEZPOŚREDNIO U MNIE pisząc na adres mailowy
:-!

_________________
Co raz to z ciebie jako z drzazgi smolnej
Wokoło lecą szmaty zapalone
Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
Czy to co twoje ma być zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL