Forum Wirtualnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: przemyślenia
PostNapisane: środa, 23 lutego 2011, 17:00 

To, co napisał powyżej Pan Kierownik jest i gorzkie i usprawiedliwiające niektóre poczynania i biorące w obronę ludzi mocno zaangażowanych w działania samorządowe.
Sama kiedyś doświadczyłam takiej obrony i teraz tamto doświadczenie jest dla Pana Kierownika przysłowiowym / jak sam mówi/ "uczeniem się na błędach". Odnoszę wrażenie ,że dzisiaj "broniłby" inaczej. Może to właśnie dzieje się teraz.Muszę przyznać, że i ja dzisiaj zachowałabym się bardziej asertywnie i "broniła" się sama.
To trochę gorzkie i smutne zarazem gdy człowiek ,który pracując dla innych bez specjalnego rozgłosu, często unikający stawiania siebie przed innymi jest zmuszony tłumaczyć swoje działania za pomocą argumentów dotykających spraw osobistych.
A może warto byłoby przyjść od czasu, do czasu w poniedziałek przed wykładem i osobiście opowiedzieć o tym, co nowego i ważnego dzieje się w naszym UTW. Myślę, że takie "spotkanie poniedziałkowe" pozwoliłoby z jednej strony przedstawić poglądy i opinie Pana Kierownika , a z drugiej dostarczyło Słuchaczom "wiadomości z pierwszej ręki".
Nie każdy zagląda na FORUM, ma odwagę napisać i wyrazić swoją opinię.
Dla wielu Osób jest to, takie "zimne" źródło informacji. A spotkanie "twarzą w twarz", połączone z uśmiechem, dałoby Słuchaczom poczucie poważnego Ich traktowania i starania się wspólnego o dobry wizerunek NASZEGO UNIWERSYTETU.
i jeszcze, jak napisał wcześniej "Senior", nie za koszulę ludzie kochali Kuronia
Stanisława Warmuz

Choć znów do wiosny wracać chcemy,
Jesień najdłużej wierna jest!

PostNapisane: środa, 23 lutego 2011, 17:25 

"ajlepsza droga do zmiany tego UTW wiedzie poprzez pracę na jego rzecz-> nie ma innej możliwości. Krytyka starań innych ludzi powoduje tylko tyle, że tym ludziom już nic się nie chce. A kto będzie po nich? Przewodniczące wszystkich samorządów mogą coś o tym powiedzieć więcej" :-h :-h :-h :-h

Myślę że przeważająca większość naszych słuchaczy solidaryzuje się z Pana zdaniem choć nie zawsze może lub umie włączyć się osobiście.Osoby o pogladach wyrażonych w liście stanowią wg mnie margines.Proszę więc potraktować tą opinię jako wypadek w pracy i nie brać jej poważnie,a szczególnie nie ulegać zniechęceniu.Chciałabuym w tym miejscu podziękować Panu i Zarzadowi za trud i poświęcany nam czas.
Proponuję aby żarząd w ramach komunikatów zgłaszał potrzeby pomocy w organizowanzowaniu i realizacji zamierzeń co pomorze osobom niezwiazanym z zarządem właczyc się do działania na rzecz UTW :-h :-bd :-j

PostNapisane: środa, 23 lutego 2011, 19:30 

"Róbmy Swoje"U wielu naszych słuchaczy tkwi nieustająca frustracja,wszystko jest be ,be,fe,fe.Weźcie się do pracy frustraci a każdy
dzień pożytecznie przeżyty nauczy Was szacunku do siebie i do pracy innych.Wolna droga do innych wyborów.Cześć

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011, 11:19 

CÓŻ!! Musimy zmagać się z małostkowością niektórych sluchaczy,kt orzy podobno są wśród nas po to, by ich życie było piękne i ciekawe w tak dostojnej chwili .

Ci dewaluotorzy-mistrzowie w umniejszaniu cudzej wartości-JAK SIĘ CZUJĄ, czytając wynurzenia i smutną rzeczywistośc w przekazie p.Kierownika oraz spoglądając na protest tych ,którzy czuli się dotknięci artykułem" córeczki".

Nie jest latwo wypuścic krzywdy z zaciśniętych z bezsilności pięsci,które kaleczą jak kawalki szkła.Doznałam takiego momentu wcześniej.

Mamy wręcz obowiązek wzajemnego szacunku.Wzajemnośc tkwi w naszej naturze .Jeżeli doznajemy od kogos dobro,to postaje minimalne choćby zobowiązanie do wzajemności.
Zaufanie łatwo jest naruszyć,ale bardzo trudno odbudować.Wspierajmy więc tych wszystkich,dzieki którym jestesmy jednością

Pozdrawiam pomimo niezbyt dobrego nastroju. j.j.

PostNapisane: sobota, 26 lutego 2011, 11:05 

Ma rację grakoz - róbmy swoje. Nie sądzę aby po tej dyskusji tym, którzy angażują się abyśmy mieli dokąd przychodzić, opadły ręce. Widzę także inny pozytywny aspekt dyskusji. Wiele osób zapewne dopiero teraz uświadomiło sobie, że u nas nie z nieba wszystko spada ale z czyjejś pracy. A może by tak każdy, kto zajmuje się jakąś "działką", napisał o tym parę zdań. Podobno, żeby wiedzieć trzeba zobaczyć. Pozdrawiam i do zobaczenia w dobrych nastrojach w poniedziałek.

PostNapisane: poniedziałek, 28 lutego 2011, 19:51 

wreszcie zaczynacie panstwo traktowac to forum jako "swoje". :!! I to byl moj podstawowy cel jak zarzucilem temat do "poszczenia"". :-bd Mam nadzieje ze teraz swobodniej bedziecie pisac panstwo o swoich wrazeniach.
Bez dyskutantow forum wyglada na martwe, a jak forum wyglada na martwe to i strona tez nieciekawie. Nie chcialbym byc jedynym, ktory przesyla w ten sposob informacje 3:-O :o) =:)

~o)
~o)

Czy to co twoje ma być zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament

PostNapisane: poniedziałek, 28 marca 2011, 19:18 

Dzisiaj po powrocie do domu,otrzymałam wiele telefonów od słuchaczek UTW=
moich koleżanek,które nie szczędziły pochlebnych opinii o wystawionym przedstawieniu"Zejścia" w reżyserii A.Kobylarka, nie tylko pod adresem reżysera ale także wykonawców.
Zaskoczeni byliście Państwo nowatorstwem jak również dobrym wykonaniem
aktorskim.
Bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczną widownię i to piękne szczere
wyrażenie uznania.
Dzięki tym opiniom przeżywamy satysfakcję i cieszymy się z pokonania obaw
przed nowym wyzwaniem.Zachęcamy słuchaczy do udziału w zagospodarowaniu
każdej wolnej przestrzeni dobrymi pomysłami.Taką szansę daje nam UTW.GK

PostNapisane: poniedziałek, 28 marca 2011, 19:35 

Ja miałem z kolei wrażenie że część widowni była trochę.... przypadkowa i nie do końca wiedziała co się wokół dzieje. x_x Jednak część oczywiście bardzo dobrze wiedziała co jest grane. Ja zawsze w takich przypadkach mówię, ze moje zasługi są akurat niewielkie. To aktor musi sobie przemyśleć i dopracować rolę do samego końca- widziałem jak niektórzy z państwa modyfikowali swoje etiudy aż do samego przedstawienia, żeby były jak najlepsze. Wszystko było zagrane dość czysto i wyraziście, mieliśmy też dobre wsparcie młodszych studentów, a część z nich to prawdziwi zawodowcy, bo już wcześniej przygotowali ze mną różne spektakle, na których mieliście Państwo okazję być w poprzednich latach. Jednak myślę, że największe brawa należą się w tym wypadku moim starszym studentom- za wytrwałość, za to, że nie zrezygnowaliście po drodze tylko do chwili premiery wywiązaliście się ze swoich zobowiązań, za przełamanie się, za twórczość, za pokonanie bariery psychologicznej, za odwagę i pomysłowość. Mam nadzieję, ze w drugim semestrze, kiedy będziemy pracować nad tekstem będziecie się bawić równie dobrze i znowu dacie z siebie wszystko. Jak widać ciężka praca przynosi bardzo dobre efekty a starość (nie bójmy się tego słowa) dla wielu nie stanowi specjalnego ograniczenia i (jak napisałem ostatnio do Kuriera) jest bardziej stanem umysłu niż realnym ograniczeniem władz poznawczych.
Byliście wspaniali! ^:)^ :-bd O:-)

Czy to co twoje ma być zatracone
Czy popiół tylko zostanie i zamęt
Co idzie w przepaść z burzą czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament

PostNapisane: poniedziałek, 28 marca 2011, 20:24 

To bardzo miłe,kiedy słyszy sie pochlebne słowa nie tylko od reżysera ale i od koleżeństwa.
Istotnie, wcale niełatwe było pokonanie bariery psychologicznej,tymbardziej ,ze z taką twórczością zetknęliśmy się po raz pierwszy.Każde spotkanie ze sceną niesie trwogę.W tym wypadku sprzyjająca ogólna atmosfera podczas prób z każdą chwilą pozwalała na większą swobodę sceniczną.
Wypada bardzo serdecznie podziękowac studentom za" ciepło"oraz partnerskie traktowanie.Życzliwość i szacunek niebywale wspomaga w odtworzeniu zaplanowanych scen.
Bądżmy dumni z siebie! :ymparty: :P

PostNapisane: środa, 30 marca 2011, 20:44 

Wczoraj otrzymałam list od pani Ireny Kwiatkowskiej,która ze względu na zabieg okulistyczny nie mogła uczestniczyć w dyskusji która pojawiła się po napisaniu listu "córeczki"do pana dr Kobylarka.
Spełniam Jej prośbę i przytoczę w calosci treśc Jej wypowiedzi na ten temat.

........Przeczytałam wypowiedż córki w imieniu mamy i słuchaczek UTW dotyczącą naszego UTW,zwłaszcza poruszone odczucia dotyczące uroczystości opłatkowych.
Kiedyś nasz opłatek miał miejsce w auli Uniwersytetu na II piętrze.Były tam ustawione stoły na biało nakryte,na nich zielona gałązka(sama takie gałązki przywoziłam),a natalerzyku opłatek. Ks. Franciszek Głód błogosławil opłatki ,my dzieliliśmy sie składając życzenia.W auli jasno ,uroczyście,a jeśli nabrudzilismy -to nasze panie dyżurne -posprzątały.

Chór śpiewał kolędy,my też.
Nie wiem ,kto podjął decyzję ,że ołatek będzie w Filharmonii,moim zdaniem tu -to koncert.
Siedzimy w fotelach,na widowni ciemno,a na scenie program:nasz chór artyśc, dzieci.Jest uroczyście i jeśli podawane są kwiaty,to ładny gest,że artystom czy ludziom miłym wręcza sie kwiaty.

Moje odczucia:po ukończeniu uroczystości na sali widowiskowej winien byc stół szwedzki,na mim słodycze ,ciastka mandarynki i napoje.Pamiętam jak było wczesniej.Następny opłatek ,też był stoł,ale bez słodyczy ,tylko soki.,które z innymi dyżurnymi nalewałam do kieliszków.
Wreszcie opłatek na którym byłam ostatni raz(potem moje problemy zdrowotnr).Po uroczystości dyżurne z sekcji organizacyjno-porządkowej wręczały opłatek i czekoladę.Wtedy Jagoda przewodnicząca Zarzadu za pięć 12 zdobywała.

Teraz do wypowiedzi córki-jeśli pani Mama i sluchaczki maja jakies uwagi,ale z jakichś przyczyn nie zgłaszają-to prosze te uwagi przekazywac mnie,a ja dalej będe zgłaszać-jak do tej pory..Gwarantuję swoim honorem ,że nie wymienię kto i co zgłosił.

PANIE DOKTORZE -KIEROWNIKU UTW W UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM-PROSZE BYC PONAD "TO"-BO JESZCZE SIE TAKI NIE NARODZIŁ....itd.

Dopisuję jeszcze kilka zdań.
1.Do Filharmonii ubieram sie w cekiny,a w auli elegancko i skromnie
2.O stołach szwedzkich mam negatywne wspomnienia.
3.Przewodnicząca Grazynz poinformowała nas o rozgrywkach sportowych gdie zajęliśmy II miejsce i aż 2 osoby były jako kibice.
4. Po wykładzie w poniedziałki jeszcze przewodnicząca nie zdązy podziekowac wykładowcy ,a już niektórzy w drzwi.

A ja pytam naszych słuchaczy CO WY DAJECIE UTW,BO TO CO OTRZYMUJECIE -TO WIEM?
Jestem ciekawa ile na 760 osób dałoby odpowiedz pozytywną i napisałoby swoj konkretny wkład.

Pozdrawiam Ciebie i moich przyjaciół..Irena

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6